Kitap sayfalarından yeşil sahalara,
bir sporun doğuşu!

Türkiye'de ve Dünyada Düzenlenen Etkinlikler

Quidditch Derneği, düzenlediği Türkiye Quidditch Ligi ve Türkiye Quidditch Kupası vasıtasıyla üyelerine quidditch oynama imkanı sağlamakta, bu imkanı kullanan üyeleri Avrupa Quidditch Kupası, Küresel Oyunlar gibi uluslararası turnuvalara katılma hakkı elde etmektedir.

Dernek, imkan buldukça 8-16 yaş aralığındaki çocuklara kidditch oynatarak hem çocukların genç yaşta sporla tanışmasını sağlamakta hem de karma cinsiyetli yapısıyla cinsiyet ayrımına karşı mücadeleye küçük yaştan başlamaktadır.


Türkiye Quidditch Ligi

Türkiye Quidditch Ligi, derneğe kayıtlı takımların yer aldığı, 1 Ocak'ta başlayan ve Türkiye Quidditch Kupası ile son bulan ligdir. TQL 2016'da şu an Ankara, İstanbul ve Bursa'dan 9 takım bulunmaktadır.

Devamı...  

Türkiye Quidditch Kupası

Türkiye Quidditch Kupası her yılın son çeyreğinde yapılan, Türkiye Takımlar Quidditch Sıralaması'nın belirlendiği kupadır. Sıralamaya göre takımlar, Avrupa Quidditch Kupası'na katılmaya hak kazanırlar.

Devamı...  

Avrupa Quidditch Kupası

Takımlar için Avrupa'nın en prestijli turnuvası olan Avrupa Quidditch Kupası her yılın Mart-Nisan aylarında bir tarihte düzenlenir. Avrupa'da quidditch oynayan ülkelerin takımlarının katıldığı turnuvanın birincisi, Avrupa'nın en iyi quidditch takımı olarak kabul edilir.

Devamı...  

Avrupa Oyunları

2015 yılında ilk defa düzenlenen Avrupa Oyunları, Avrupa'da quidditch oynayan bölgelerin milli takımlarının katıldığı turnuvadır. Dünya Kupası'nın olmadığı yıllarda yani iki yılda bir düzenlenen Avrupa Oyunları'nı kazanan ülke quidditch'te Avrupa'nın en iyisi olarak görülür.

Devamı...  

Dünya Kupası

Küresel oyunlar olarak da bilinen Dünya Kupası'na, dünyada quidditch oynanan bölgelerin milli takımları katılır. Bu turnuvanın galibi Dünya Şampiyonu olarak adlandırılır.

Devamı...